Jozef Medveď pre konflikt záujmov už nie je šéfom bratislavskej burzy

Predseda predstavenstva Burzy cenných papierov v Bratislave (BCPB) Jozef Medveď prišiel o svoju funkciu. Dôvodom jeho odvolania je zákazka pre spoločnosť Vanys na požičiavanie vozidla pre burzu. V spoločnosti je pritom jediným akcionárom práve Jozef Medveď.

“Dnes sa uskutočnilo valné zhromaždenie, na ktorom bol prerokovaný návrh na odvolanie predsedu predstavenstva. Tento návrh bol schválený a bol odvolaný zo svojej funkcie,” potvrdila pre TASR hovorkyňa Ministerstva hospodárstva (MH) SR Miriam Žiaková.

Predmetná zákazka BCPB sa týka požičiavania jedného auta, ktorého využívanie súviselo výhradne s výkonom funkcie predsedu predstavenstva. Bola realizovaná v súlade so zákonom o verejnom obstarávaní ako podlimitná zákazka. Jediným kritériom bola výška ceny a v procese verejného obstarávania boli oslovené tri spoločnosti, z ktorých najnižšiu ponuku predložila firma Vanys.

Na konflikt záujmov predsedu predstavenstva Medveďa upozornil ako prvý nezaradený poslanec Národnej rady (NR) SR Miroslav Beblavý. Podľa neho hodnota spornej zákazky bola 19.900 eur.

Odvolanie Medveďa z funkcie predsedu predstavenstva bratislavskej burzy inicioval minister hospodárstva Pavol Pavlis (Smer-SD), ktorý považoval takúto zákazku za neetickú. Požiadal predsedu Fondu národného majetku (FNM) o predloženie návrhu na jeho odvolanie.

TASR, www.teraz.sk

Uverejnené v Napísali o mne, Pre médiá