Odmeny manažérov Všeobecnej zdravotnej by mali závisieť od spokojnosti poistencov

Po opakovaných výzvach zo strany ‪#‎SIETe‬ si ministerstvo zdravotníctva splnilo svoju povinnosť podľa uznesenia vlády a zverejnilo kritériá, na základe ktorých dostával Marcel Forai a ostatní členovia predstavenstva VŠZP tri roky po sebe maximálne možné ročné odmeny (za ten čas predstavovali len ročné odmeny spolu 149 415 euro).

Po prečítaní je jasné, prečo pravidlá boli utajované a prečo títo supermanažéri boli každý rok na absolútnom maxime, aké povoľuje uznesenie vlády. Marcel Forai a jeho kolegovia totiž nemuseli podať mimoriadny výkon – stačilo, že nič nepokazili. Rovnaké pravidlá platia aj pre nového šéfa Všeobecnej zdravotnej poisťovne Vaďuru.

Rozhodujúcim kritériom na priznanie ročných odmien totiž je hospodársky výsledok, ľudovo povedané zisk. A na ziskanie maximálnych odmien v tejto oblasti stačila podľa pravidiel 0, teda nebyť v strate. Takto nastavený ukazovateľ mohol mať logiku v roku 2011, keď bol prvýkrát použitý. Vtedy totiž Všeobecná zdravotná poisťovňa po riaditeľovaní Zuzany Zvolenskej vykázala za predchádzajúci rok stratu vo výške viac ako 120 miliónov eur. Už v nasledujúcom roku 2011 však poisťovňa vykázala zisk viac ako 5 miliónov eur. Keď Marcel Forai v roku 2012 nastúpil do funkcie šéfa VŠZP, stačilo jemu a jeho kolegom nič nepokaziť a maximálna odmena bola garantovaná. Druhým kritériom na ročné odmeny je totiž dodržanie cieľov výberu poistného, ktoré si manažment dohaduje s ministerstvom zdravotníctva v obchodno-finančnom pláne. Opäť na maximálne odmeny netreba mimoriadny výkon ani prekročenie cieľov, stačilo sa len viezť. Celé to pripomína grécky systém, kde do roku 2010 niektorí štátni zamestnanci dostávali osobitné odmeny za to, že prišli včas do práce.

‪#‎SIEŤ‬ žiada okamžitú zmenu kritérií na odmeňovanie manažmentu Všeobecnej zdravotnej, kde za to, že nič nepokazia, dostanú manažéri základný plat. Odmeny budú viazané na mimoriadne výsledky v oblasti lepšej zdravotnej starostlivosti pre poistencov a ich spokojnosti.

Uverejnené v články