Nenamočte sa do problémov v podnikaní

Spolu s advokátom Palom Nechalom sme odštartovali projekt praktickej pomoci pre manažérov a podnikateľov „Na strane podnikateľov“. Ide o súčasť našej iniciatívy V MOJOM MENE.

Podnikatelia a manažéri poskytujú zamestnanie väčšine občanov, vytvárajú hodnoty a výrazne prispievajú k dobrým podmienkam pre život na Slovensku. Aj slušný podnikateľ sa však na Slovensku často cíti jednou nohou v base. Môže za to neustále menená legislatíva, drakonické tresty a ich nevyspytateľné uplatňovanie. Uvedomili sme si, že v oblasti daní a odvodov či pracovného práva podnikateľ dnes už radu nájde. Pokiaľ ide o korupciu, takáto pomoc chýba.

Rozhodli sme sa vytvoriť sériu prednášok po celom Slovensku pod názvom “Nedajte sa namočiť do problémov v podnikaní”, v ktorých budeme radiť, ako sa vyrovnať s protikorupčnou legislatívou. Ide napríklad o protischránkový zákon, trestnoprávnu zodpovednosť právnických osôb či protikorupčné ustanovenia vo verejnom obstarávaní. Dvojhodinové podujatie je pre registrovaných účastníkov dostupné zadarmo a obsahuje okrem prezentácie aj možnosť pýtať sa na otázky z praxe.

Prvá prednáška sa uskutoční 6. februára v Žiline. Nasledovať budú Trnava, Nitra, Trenčín, Košice, Prešov, Spišská Nová Ves, Banská Bystrica, Bratislava. Viac informácií aj registráciu nájdu podnikatelia a manažéri na www.podnikatelia.navasejstrane.sk

Uverejnené v články Označené s: ,