Jeden zo šéfov podvodnej nebankovky sa stal šéfom nákupov jednej z najväčších štátnych nemocníc.

Vedúcim odboru nákupu v Univerzitnej nemocnici L. Pasteura Košice sa stal Marek Križánek. Je verejne známe, že Marek Križánek v minulosti pôsobil vo vedúcich funkciách nebankovej spoločnosti AGW, ktorá fungovala na princípe pyramídovej hry. Je na zastávanie pozície zodpovednej za obstarávanie v hodnote miliónov eur vhodný práve človek s takouto minulosťou? Košická nemocnica spadá do pôsobnosti ministerstva zdravotníctva a funkciu vedúceho nákupu predtým zastával synovec Pavla Pašku, ktorého netreba bližšie predstavovať. Výsledky po ňom zostali, samozrejme, paškovské.

Spoločnosť AGW poškodila viac než 26 700 klientov. Za poškodenie klientov bol iný člen predstavenstva spomínanej spoločnosti odsúdený po tom, ako bolo dokázané, že výnosy spoločnosti sa bez tvorby skutočného zisku až do krachu vyplácali z vkladov ďalších sporiteľov.

Je potrebné vedieť, či a v akom rozsahu bol minister Drucker o pôsobení Mareka Križánka informovaný a aké kroky teraz hodlá podniknúť v súvislosti s jeho osobou. Keďže na tejto téme pracovali nezávisle poslanci SaS a ja, podali sme dnes spoločne s poslankyňou Cigánikovou interpeláciu na ministra, aby sa vyjadril k tejto nominácii. V optimálnom prípade by sa nemusel ani vyjadrovať, stačí zabezpečiť odvolanie.

AKTUALIZÁCIA: Na základe našej interpelácie bol Marek Križánek odvolaný

Uverejnené v články Označené s: ,